Reklam
HABERKUT.COM İHTİYAÇLARINIZA GÖRE HABERLER

Burs

BURS NEDİR?

Burslar genel olarak eğitim gören başarılı ihtiyaç sahibi Türk ve yabancı ayırt etmeksizin Türkiye Cumhuriyeti sınırlarında ve sınırları dışında eğitim gören  öğrencilere ödenen karşılıksız yardım parasıdır. Öğrenim kredisi ile karıştırılmamalıdır. Öğrenim kredileri öğrencilere mezun olduktan sonra ödemek koşuluyla verilen para iken, Burslar tamamen karşılıksız olarak öğrenciye hibe edilmektedir. haberkut.com internet sitesi kesinlikle geri ödemeli olan öğrenim kredilerini bünyesinde barındırmayarak, öğrencilere tamamen karşılıksız olan bursları sunmaktadır.

Her ne kadar yayınladığımız burslar karşılıksız olsa da bazı kurumların burs verirken kaşılığında staj şartı koştuğunu, bu gibi kurumlara yaptığınız burs başvurularının haberkut.com sitesinin sorumluluğunda olmadığını belirtmek isteriz.

BURS VEREN KURUMLAR HANGİLERİDİR?

Yeni eğitim-öğretim yılına girdiğimiz şu dönemlerde öğrencilere destek olmak ve sizlere faydalı olacağını düşündüğümüz için burs veren kurumlar hakkında uzun uzun araştırmalar yaptık. Hangi ilde, hangi üniversitede, lisede hangi kurumların burs verdiğini, fiyatlarını, burs başvuru şartlarını araştırdık. Öncelikle burs başvurusu yapmak için kurumların istediği şartlara uygun olmanız gerekmekte. KYK burs başvurularından ayrı olan bu burslar vakıflar veya holdingler tarafından verilmekte ve KYK bursları ile ilgili olmamaktadır.


E-POSTA ADRESİNİ GİR BURSLAR POSTA KUTUNA GELSİN:


(E-Posta kutunuza gelecek olan onay bağlantısına tıklamanız gerekmektedir. Eğer E-Posta kutunuza onay maili gelmediyse Gereksiz Posta / Spam kutusuna bakınız.)

BURSLARIN AMACI NEDİR?

Bursların amacı başarılı fakat maddi sıkıntı çeken öğrencilere destek olmaktır. Atatürk ilkelerine bağlı, ülkesine hizmet eden başarılı ve ihtiyaç sahibi öğrencilerin yanı sıra eğitime teşvik etmek amacıyla maddi ihtiyacı olmasa bile üstün başarı gösteren öğrencilere destek amacıyla verilmektedir. haberkut.com sitesi yayınladığı bursların tamamen karşılıksız olmasını amaç edinerek, burs veren kurumların şartlarını detaylıca okuyarak sitemizde yayınlıyoruz. Onlarca burs başvurusunu binlerce öğrenciye ulaştırmanın vermiş olduğu yorgunluk ve dikkatsizliklerinde meydana geldiğini ve bu yüzden lütfen burs başvurusu yaparken burs veren kurumun şartlarını dikkatle okumanızı rica ederiz.

Burslarımızın KYK kurulu ile ilgisi olmayıp, tamamen holding, vakıf ve derneklerin verdikleri burslar olduğuna dikkatinizi çekeriz. KYK’dan burs alan bir öğrencinin aynı zamanda haberkut.com kurumlarından aldığı burslar sonucunda KYK’da aldığı bursların kesintiye uğrayıp uğramaycağını ancak KYK resmi sitesinde burs şartlarından öğrenebilirsiniz.

 

basvuru

İHTİYAÇ SAHİPLERİNE ULAŞMASI İÇİN LÜTFEN PAYLAŞIN
Share
Share