Reklam
HABERKUT.COM İHTİYAÇLARINIZA GÖRE HABERLER

7500 TL Ödüllü Tasarım Yarışması

7500 TL Ödüllü Tasarım Yarışması
 • 21.06.2016
 • 8.858 kez okundu

TÜRK EĞİTİM VAKFI MUTLU GÜN PANOSU TASARIM YARIŞMASI ŞARTNAME

 1. YARIŞMA KAPSAMI

Türk Eğitim Vakfı olarak 49 yılda yurtiçinde toplam 223.600, yurtdışında ise 1665 burs sayısına ulaştık. 21 okul, üç öğrenci yurdu, iki eğitim merkezi ve bir kütüphanenin açılışını gerçekleştirdik. Tüm bunları bağışçılarımızın desteği ile hayata geçirdik.

Bu faaliyetlerimize ek olarak en büyük hedeflerimizden biri; daha uzun yıllar, daha fazla gence destek verebilmek üzere kaynak geliştirmektir. Kaynak yaratmadaki en önemli kalem ise kurucumuz Vehbi Koç’un 1968’de İsveç’te gördüğü bir uygulamayı 1 Ocak 1972 yılında kız kardeşi Hüsniye Aktar’ın cenazesi vesilesiyle ülkemizde de başlatması ile zaman içinde ülkemizin dört bir yanında geniş kitlelerce kabul görüp kullanılan cenaze çelenklerimizdir. Bu uygulamayı mutlu günlerimize de taşıyarak Vakfımızın 50. Yılında nice 50 yıllar kullanılacak bir alışkanlık yaratmak ve verdiğimiz eğitim desteğine yeni bir ivme kazandırmak hedeflenmektedir.

 1. YARIŞMANIN AMACI

Özel ve mutlu gün panolarımızın; toplumda, manevi değeri yüksek hediye paylaşımının alışkanlık haline getirilmesini özendirmek, daha iyi bir alternatif haline gelmesini sağlamak ve tasarım dünyasına bir katkıda bulunmak üzere güzel sanatlar eğitimi alan öğrenciler tarafından tasarlanacağı bu yarışma ile eğitimine destek olduğumuz gençlerin yanı sıra genç tasarımcılarımıza da destek olmak amaçlanmıştır.

 1. YARIŞMANIN BİÇİMİ VE ESASLARI

3.1 Yarışma ulusal ve iki aşamalı bir yarışma olup, devlet üniversitelerinin Güzel Sanatlar Fakültesi, Sanat ve Tasarım Fakültesi ve Mimarlık Fakültesi Endüstri Ürünleri Tasarımı bölümlerinde öğrenim gören olan lisans ve lisansüstü öğrencilerine açıktır. Sanatçılar pano tasarımlarında yarışmanın amaç ve kapsamı çerçevesinde istedikleri malzeme ve biçim dilini kullanmakta serbesttirler.

3.2 Ürünlerin tasarımında dikkat edilmesi gereken teknik unsurlar şöyledir.   Kolay taşınır ve pratik kurulabilir olması,  Düşük maliyetli olması,  Kırılmayacak malzemeden yapılması,  İç ve dış mekanlarda kullanıma uygun olması.

Tüm bu teknik ihtiyaçları karşılarken nişan, nikah, düğün, açılış vb., kullanıldığı pek çok farklı davette ortama uyum sağlaması ve kalite algısı yaratması da vazgeçilmez bir tasarım unsurudur.

3.3 Jüri, değerlendirmelerinde tasarımların; yaratıcı, orijinal, estetik, fonksiyonel ve uygulanabilir olmasını dikkate alarak değerlendirme yapacaktır.

3.4 Panonun herhangi bir yerinde TEV logosunu bulunması, bağışçının adının yazıldığı şeritlerin asılabileceği bir yerinin olması gerekmektedir.

3.5 Yarışma Fikir Aşaması ve Uygulama Aşaması olarak iki ayrı aşamadan oluşmaktadır. Yarışmanın Fikir Aşaması değerlendirmeleri sonucunda Uygulama Aşaması değerlendirmesine katılmak üzere en fazla 10 proje seçilecek ve şartname koşullarına

uygun olarak üretimleri yapılan bu eserlerin sahiplerine Uygulama Aşaması sonunda 1.000’er TL üretim bedeli verilecektir.

3.6 Yarışmaya katılan tasarımların daha önce herhangi bir mecrada sergilenmemiş ve başka bir yarışmaya daha önce gönderilmemiş olması gerekmektedir.

3.7 Yarışmaya bireysel ya da ekip halinde ve tek öneri ile katılınabilir. Ekipler en fala 3 kişiden oluşur. Bir öğrenci yalnız bir ekipte yarışmaya katılabilir. Ekip üyeleri farklı disiplinlerden olabileceği gibi aynı sanat dalından da olabilirler. Tüm ekip üyeleri şartnamede yer alan başvuru formunu doldurmakla yükümlüdür.

3.8 Yarışmacıların öğrencilik durumlarını bağlı bulundukları yükseköğrenim kurumundan alacakları belge ile kanıtlamaları gerekmektedir.

3.9 TEV Mutlu Gün Panosu Tasarım Yarışması seçici kurul üyelerinin yakınları ve Türk Eğitim Vakfı çalışanları yarışmaya katılamazlar.

3.10 Seçici Kurul gerekli gördüğü takdirde Uygulama Aşaması’na katılacak eser sayısını artırabilir.

3.11 Yarışma sonunda TEV Kurumsal Daveti sırasında bir sergi ve ödül töreni düzenlenerek Fikir Aşamasını geçmiş ve üretimi gerçekleştirilmiş olan eserler kamuoyuna tanıtılacaktır.

 1. YARIŞMACILARDAN İSTENENLER

4.1 FİKİR AŞAMASI  – Yarışmacılar tasarımlarının değişik açılardan 1/1 çizim ya da görsellerini önerdikleri fikri en iyi ifade eden bir teknikle 50×70 cm.’lik paftalar üzerinde sunacaklardır. Pafta sayısı ikiyi geçmeyecektir. Teslim edilen hiç bir pafta üzerinde isim yer almayacaktır. Fikir aşamasında her bir pafta ve zarfların üzerinde 5 haneli 1×5 cm boyutlarında rumuz yer alacaktır, – Panonun kütle etkisini gösteren 1/2 detaylandırılmamış maket, – Özgeçmiş, TC Kimlik Fotokopisi ve öğrenim belgesi – Her bir sayfası yarışmacı tarafından imzalanmış yarışma taahhütnamesi, – Başvuru formu – Ayrıca kapalı zarflar içinde:   Açıklama Raporu,  Teknik – Üretim Raporu,   Maliyet Raporu,  teslim edilecektir.

4.2 UYGULAMA AŞAMASI   Uygulama Aşamasına katılmaya hak kazanan yarışmacılar önerilerini Fikir Aşamasında sundukları projelere sadık kalmak kaydı ile orijinal boyutta ve gerçek malzemesi ile üreteceklerdir.  – Yarışmacılar panoların yanı sıra Jüri Üyelerine Üretim Raporu (üretimin hangi teknolojilerle yapılacağı ve öneri üretim atölyeleri listesini kapsayan)  – Maliyet Raporu (panonun birim maliyeti) sunacaklardır.  – Uygulama Aşaması sürecinde rumuz uygulanmayacak, yarışma için teslim edilecek her bir parçanın üzerine sanatçının açık isim ve soyadı yer alacaktır.

 1. YARIŞMA TAKVİMİ 1 Haziran 2016 Yarışmanın ilanı / başvuruların başlaması / yarışmacıların sorularının alınması

20 Temmuz 2016 Son soru sorma günü  22 Ağustos 2016 Son başvuru tarihi Birinci Aşama (Fikir Aşaması) projelerin teslimi için son gün  25 Ağustos 2016 Birinci Aşama (Fikir Aşaması) sonuçlarının ilanı  26 Eylül 2016 İkinci Aşama (Uygulama Aşaması) panoların prototiplerinin son teslim günü  18 Ekim 2016 Sonuçların İlanı

 1. JÜRİ ÜYELERİ :
 2. ÖDÜLLER :

1.lik Ödülü: 7.500 TL 2.lik Ödülü: 5.000 TL 3.lük Ödülü: 2.500 TL


E-POSTA ADRESİNİ GİR BURSLAR POSTA KUTUNA GELSİN:


(E-Posta kutunuza gelecek olan onay bağlantısına tıklamanız gerekmektedir. Eğer E-Posta kutunuza onay maili gelmediyse Gereksiz Posta / Spam kutusuna bakınız.)

1.lik ödülü alan tasarım üretilerek 2016 yılında İstanbul’da yapılacak TEV Kurumsal Davette sergilenecektir. Yukarıdaki ödüllere ek olarak jüri değerlendirmesinde son elemeye kalan katılımcılara BAŞARILI KATILIM BELGESİ verilecektir. Yukarıda belirlenen ödüllerden birini alan bir projenin “özgün olmadığı” belirlenirse, verilen ödül jüri kararıyla geri alınır. Ödülün geri alınması halinde, diğer projelerin sıralamasının değerinin değişip değişmeyeceğine jüri karar verir.  Bir kişi birden fazla ödül alamaz. Ekip halinde katılımlarda ödül her ekip üyesinin kendi hesabına eşit olarak yatırılacaktır. Ödül ve mansiyonlar, sonuçlarının açıklanmasından itibaren en geç 30 gün içinde (kazananların bildireceği banka hesaplarına havale ile yapılacaktır) 193 sayılı gelir vergisi Kanununun 29. Maddesine göre net olarak ödenir.

 1. TESLİM KOŞULLARI Paket: Yarışmanın her iki aşaması için sanatçılar önerilerini ambalajlı paket içinde elden ya da kargo yoluyla aşağıda belirtilen adrese alındı belgesi karşılığında teslim edeceklerdir.

Teslimat Adresi: TEV Kurumsal İletişim Birimi Büyükdere Cad. TEV Kocabaş İşhanı No:111 Kat:6 Gayrettepe / İstanbul

Tüm sorularınıza yarışma jürisinden aldığı bilgiler doğrultusunda TEV Kurumsal İletişim Birimi yanıt verecektir. Sorularınızı tev_iletisim@tev.org.tr adresine iletebilirsiniz, bu adres dışında bir kanalla iletilen sorular yanıtlanmayacaktır.

 1. TASARIM HAKLARI 27 Haziran 1995 tarihinde yürürlüğe giren 554 sayılı “Endüstriyel Tasarımların Korunması Hakkında Kanun Hükmünde Kararname”ye göre, dereceye giren yarışmacılar haricindeki tüm yarışmacılardan, yarışmaya katıldıkları “yeni ve ayırt edici niteliğe sahip tasarımların korunması için Türk Patent Enstitüsü’ne başvurma ve tasarımlarına “Endüstriyel Tasarım Tescil Belgesi” almaya hak sahibidirler. İsteyen yarışmacılar, Türk Patent Enstitüsü Hipodrom Caddesi No: 115 (06330) Yenimahalle / Ankara adresine başvurabilir.
 2. ANLAŞMAZLIKLARIN ÇÖZÜLME ŞEKLİ VE YERİ Kurum ile yarışmacı arasında doğabilecek anlaşmazlıklar, önce jüri hakemliğinde, anlaşma sağlanamaması halinde İstanbul Mahkemeleri’nde çözümlenecektir. Ödül alan projelere ait her türlü fikri haklarda, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri uygulanacaktır.

 

TAAHHÜTNAME

1-  1 Haziran – 26 Eylül 2016 tarihleri arasında düzenlenecek olan TÜRK EĞİTİM VAKFI tarafından gerçekleştirilecek olan TEV MUTLU GÜN PANOLARI TASARIM YARIŞMASI kapsamında; ilgili etkinliğe yarışmacı olarak katılmak istediğimi ve yarışmaya ilişkin tüm detayların tarafıma (Ek- 1) bildirildiğini; yarışma sürecindeki tüm hak ve yükümlülüklerimden haberdar olduğumu ve bunları kabul ettiğimi peşinen beyan ederim. Buna göre; Yarışma jürisi tarafından yapılacak değerlendirmede hazırlamış olduğum panonun ilk 10 pano arasına girmesi durumunda; TEV KURUMSAL DAVET’inde sergileneceğini, bu süreç içerisinde olması halinde şahsımla yapılan röportaj ve fotoğraf çekimleri ile temin edilen/edilecek umuma açık/kapalı mekanlarda tek başıma veya kalabalık içinde kendime ait hareketli ve hareketsiz renkli pozitif ve/veya siyah beyaz negatif görüntü ve/veya sesimin, ve/veya bilginin, panonun görüntüsünün herhangi bir süre, sayı, yer, ülke ve mecra sınırlaması olmaksızın radyo, televizyon, internet, elektronik dalga, dijital iletim, uydu, telli, telsiz, işaret, ses ve/veya görüntü nakline yarayan sair teknik sistemlerle, basılı – baskılı malzemelerde TÜRK EĞİTİM VAKFI tarafından işbu muvafatnameye ilaveten tarafımdan ayrıca bir izin, onay, muvafakat alınmasına gerek olmaksızın kullanılabileceğini; bahse konu görüntü ve ses kayıtlarının veya bunların işlenmesi suretiyle elde edilecek yeni kayıtların TÜRK EĞİTİM VAKFI için hazırlanan her türlü reklam ve tanıtımlarda kullanılmasına peşinen muvafakat ettiğimi;  2-  Yarışma kapsamında hazırlayacağım panonun özgün olacağını, hazırlanacak panonun daha önce yayına girmiş ya da tasarlanmış üçüncü kişilere ait başka bir Eser ile iltibas yaratacak kadar benzerlik göstermesi sonucunda, üçüncü kişilerin bir hak ihlali iddiası bulunması durumunda, bu iddiaların doğrudan şahsen muhatabı olacağımı; ancak bu üçüncü kişilerin iddialarını TÜRK EĞİTİM VAKFI’na yöneltmeleri ve/veya dava açmaları durumunda, TÜRK EĞİTİM VAKFI’nın uğrayabileceği kar kaybı dahil, her türlü maddi ve manevi zararı benden talep etme hakkına sahip olduğunu ve TÜRK EĞİTİM VAKFI’nın bu konuda herhangi bir sorumluluğu bulunmadığını,  3-  Yarışma için hazırlayacağım panonun, TÜRK EĞİTİM VAKFI mutlu ve özel gün tören gönderimlerinde kullanılmak amacı ile jüri tarafından birinci seçilmesi ve yarışmayı kazanmam halinde bahse konu eser (pano) ile ilgili olarak; tarafıma ödenecek ödül bedeli karşılığında, 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanun’un 21. Maddesinde düzenlenen işleme hakkını, 22. maddesinde düzenlenen çoğaltma hakkını, 23. Maddesinde düzenlenen yayma hakkını, 24. maddesinde düzenlenen temsil hakkını ve 25. maddesinde düzenlenen işaret ses ve/veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkının kullanım yetkilerini ve kullanımın 3. Kişilere devir yetkilerini, yer, süre, sayı, ülke ve mecra sınırlaması olmaksızın, münhasıran, ve gayrikabili rücu olarak, ödül bedeli dışında bir bedel talep etmeksizin TÜRK EĞİTİM VAKFI’na devredeceğimi, ve TÜRK EĞİTİM VAKFI’nın pano üzerinde dilediği değişikliği/geliştirmeyi yapabileceğine, açıkça izin vereceğimi, bu amaçla yukarıda belirtilen tüm hakları TÜRK EĞİTİM VAKFI’na yukarıda yer alan şartlarla devretmek için başvuru belgeleri arasında yer alan (Ek 2) Esere İlişkin Maddi Hakların Devrine İlişkin Sözleşme’yi yarışmayı kazandığımın tarafıma bildirildiği tarihten itibaren 3 işgünü içerisinde imzalayacağımı bu nedenle TÜRK EĞİTİM VAKFI’ndan her ne ad altında olursa olsun ilave bir hak ve alacak talebinde bulunmayacağımı kabul, beyan ve taahhüt ederim.

Adı ve Soyadı:

İmza

 

burs için sayfayı takip et

İHTİYAÇ SAHİPLERİNE ULAŞMASI İÇİN LÜTFEN PAYLAŞIN
Share

Etiketler: / / / / /

Mobil İnternet Paylaşımına ek ücret geliyor
Akıllı telefonlarındaki mobil internet paketini başka cihazlarla paylaşanlara ek ücret geliyor. 15 Ocak 2019’dan itibaren mobil hotspot kullananlara aylık ek...
Kuveytli ev sahibi pencereden düşmek üzere olan hizmetçisini
Kuveytli bir kadın pencereden düşmek üzere olan hizmetçisinin feryatlarına rağmen, Etiyopyalı (Habeşistanlı) hizmetçisine yardım etmek yerine videoya çekmeye devam ediyor....
Alarko Holding Lise Bursları
Teknik Lise ve Endüstri Meslek Liselerinin, Anadolu Teknik Lisesi ve Anadolu Meslek Liselerinin 11. veya 12. sınıfında öğrenim gören toplam...
Tübitak Burs Başvurusu
2205-YURT İÇİ LİSANS BURS PROGRAMI (2016) Uluslararası Bilim Olimpiyatların da ülkemizi temsil eden takımlarda yer alan, Ulusal Bilim Olimpiyatlarında madalya...
Telefonun ekran değişimi
İhtiyaçlarınıza Göre Haberler sloganıyla harekete başlayan Haberkut ekibi sizler için farklı ihtiyaçlara da cevap bulmaya çalışıyor. Bu sebeple internet sitemizde...
Türk Eğitim Vakfı 2017 Bursları 500 TL – 800 TL ve 1100 TL
500 TL üniversite,  800 TL yükseklisans ve 1150 TL Doktora bursu olması beklenen Türk Eğitim Vakfı Burs Şartları Aşağıdadır. Türk Eğitim...
Ayhan Kara Vakıf Burs Başvurusu
2016 – 2017 eğitim öğretim yılında öğrencilere bir destekte Ayhan Kara Vakfından. Eğitim, bilim, adalet – hukuk, tarih, sağlık, kültürel...
Beykoz Vakfı Bursları
GENEL BAŞVURU KOŞULLARI : 1-T.C. Vatandaşı olmak, 2-Sabıka kaydı bulunmaması ve disiplin cezası almamış olmak 3-Başka bir resmi veya özel...
Çelikel Vakfı Bursları
Çelikel Eğitim Vakfı Öğrencilere destek olmak amacıyla Alev Topları Programını başlattı. Program Dahilinde öğrencilere çeşitli sosyal imkanların yanı sıra aylık...
ÇYDD Burs Başvurusu
Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği her Eğitim Öğretim yılında öğrencilere burs desteği sağlamaktadır. Burslara Başvuracak öğrencilerin burs koşullarını dikkatle okumasını tavsiye...
Aktaş Vakfı Bursları
Aktaş Eğitim Vakfı Burslarına Başvurmadan Önce BURS YÖNERGESİNİ MUTLAKA GÖZDEN GEÇİRİN.. BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar Amaç Madde 1....
Yağmur Damlası Derneği Bursları – YENİ
BURS VEREN KURUMLAR Yağmur Damlası Derneği her sene olduğu gibi 2016 / 2017 eğitim öğretim yılında öğrencilere maddi destek olmak...
Ahmet Yesevi Üniversitesi Burs Başvurusu
Kazakistan’ın Türkistan şehrinde bulunan Hoca Ahmet Yesevi Uluslararası Türk Kazak Üniversitesi tarafından, 2016 yılının UNESCO tarafından “Hoca Ahmet Yesevi Yılı”...
EsSeyyid Osman Hulusi Vakfı Burs Başvuruları Başladı
2016-2017 EĞİTİM DÖNEMİ BURS DUYURUSU Es-Seyyid Osman Hulusi vakıf senedinde yer aldığı gibi, bilgili ve aydın gençlerin öğrenimine maddi ve...
Darbe Mağdurlarına Burs
15 Temmuz kanlı darbe girişimi mağdurları ve yakınlarına Türkiye Gençlik Vakfı Burs verecektir. TÜGVA resmi sitesinde yaptığı açıklama şu şekildedir....
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

Aşağıda ki İşlemi Yapın * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Share